szerokość: 14.43, długość: 11.80
minimalne wymiary działki: 22.43 x 19.80
wysokość do attyki: 7.05
kąt nachylenia dachu: 2 stopnie
powierzchnia zabudowy: 160.38
powierzchnia użytkowa: 133.50 + 125.24
Przemyślane, funkcjonalne wnętrze każdego z segmentów przeznaczone jest dla pięcioosobowej rodziny.
Na parterze znajduje się jednostanowiskowy garaż z bezpośrednim przejściem do dużego i pojemnego przedsionka. Garaż został zaprojektowany tak, że auto częściowo wjeżdża pod górny bieg schodów. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystać przestrzeń w 100% zwiększając np. salon. W garażu istnieje możliwość zamontowanie kotła gazowego.
Praktyczna toaleta pomieści umywalkę, sedes oraz kabinę prysznicową lub może stanowić alternatywne miejsce dla kotła gazowego. Obszerna przestrzeń dzienna mieści salon z kominkiem, półotwartą kuchnię i jadalnię.
Ze strefy dziennej dostać się można na taras z tyłu domu. Drzwi na taras zostały tak usytuowane, aby "ścieżka" między kuchnią a tarasem znajdowała się dokładnie między strefą relaksu i spożywania posiłków. Dzięki temu przejście jest intuicyjne i nie koliduje z meblami w strefie dziennej.
Budynek posiada minimalną powierzchnię komunikacji.
Na piętro prowadzą otwarte schody. Dzięki usunięciu ścianki przy schodach uzyskujemy większe wrażenie przestrzeni w salonie.
Na piętrze znajdują się cztery wygodne sypialnie z garderobami oraz duża łazienka.
Hol na piętrze doświetlony jest światłem dziennym poprzez dachowy świetlik.
Budynek wyróżnia się nietypowym podejściem do zabudowy bliźniaczej. Segmenty różnią się zarówno pod względem powierzchni jak również architektury. Dzięki temu klient może wybrać bardziej dopasowany do jego portfela budynek. Różnorodność architektury podkreśla indywidualizm rodzin w nich zamieszkujących.
Nowoczesne elewacje budynku charakteryzują duże przeszklenia oraz szlachetne połączenia materiałów i kolorów (drewno, grafit, biel)
szerokość: 17.00, długość: 16.78
minimalne wymiary działki: 25.00 x 24.78
wysokość do okapu: 5.73 wysokość do kalenicy: 8.70
kąt nachylenia dachu: 15-24 stopnie
powierzchnia zabudowy: 252.00
powierzchnia użytkowa: 2 x 94.12 + 2 x 96.12
Ten nowoczesny, dwupiętrowy budynek o klasycznej byrle mieści w sobie cztery mieszkania.
Architekturę zabudowy urozmaicono licznymi wcięciami i wykuszami. Wejścia do budynku oraz wyjścia od strony ogrodu umieszczone zostały w ciekawie zaprojektowanych podcieniach.
Fragmenty elewacji wykończone jasnoszarym tynkiem z boniowaniem oraz niski dach z szerokimi okapami nadają architekturze ponadczasowej elegancji.
W każdym z czterech mieszkań na parterze znajduje się strefa dzienna, dostępna wszystkim domownikom i odwiedzającym gościom. Ta część mieszkania ma charakter otwarty. Salon, kuchnia i jadalnia płynnie łączą się ze sobą, a duże, przeszklone wyjście na taras zapewnia możliwość otwarcia tej przestrzeni na ogród, co z pewnością znajdzie zastosowanie w ciepłe, letnie dni.
Piętro w każdym mieszkaniu jest wykorzystane w całości na potrzeby domowników – tu znajdują się sypialnie, garderoby oraz łazienka, przeznaczone wyłącznie na potrzeby mieszkańców.
szerokość: 19.00, długość: 13.43
minimalne wymiary działki: 27.00 x 21.43
wysokość do okapu: 4.70, wysokość do kalenicy: 9.11
wysokość ściany kolankowej: 1.40
kąt nachylenia dachu: 40 stopnie
powierzchnia zabudowy: 211.17
powierzchnia użytkowa: 2 x 151.3
Czarujący dom, który w każdym z dwóch segmentów mieści cztery sypialnie, otwartą kuchnię, jadalnię i salon. Dzięki dużym przeszkleniom oraz zadaszonym tarasom w pełni wykorzystuje otaczającą przyrodę, wzbogacając architekturę w dużą ilość naturalnego światła wewnątrz budynku i możliwość codziennego relaksu z widokiem na ogród.
Klasyczna bryła nabrała graficznego charakteru dzięki zastosowaniu szalówki w naturalnym kolorze drewna oraz grafitowego tynku i boniowania. Charakteru budynkowi dodają też ciemna stolarka okienna oraz dach.
Każdy segment posiada jednostanowiskowy garaż oraz użytkowe poddasze przeznaczone w całości na strefę nocną. Strefa nocna/prywatna obejmuje pokoje domowników wraz z garderobami oraz dużą łazienkę.
Na parterze, oprócz pomieszczeń pomocniczych, garażu oraz toalety, znajdziemy otwartą strefę dzienną, obejmującą ww. salon, kuchnię i jadalnię.
szerokość: 14.00 – 15.50, długość: 12.04
minimalne wymiary działki: 22.00-23.50 x 20.04
wysokość do okapu: 4.48 wysokość do kalenicy: 9.32
kąt nachylenia dachu: 40 stopni
wysokość ścianki kolankowej: 1.48
powierzchnia zabudowy: 166.00
powierzchnia użytkowa: 2 x 118.88
Bliźniak w Grabówce charakteryzuje czysta, ponadczasowa forma budynku. Architektura bryły jest bezpośrednim wynikiem zachowania funkcjonalności domu jako priorytetu, bez poświęcania jego wyglądu. Ta dwoistość projektu odróżnia go od tradycyjnej architektury modernistycznej, która koncentruje się przede wszystkim na funkcjonalności.
Elewacje domu są proste, pozbawione rozpraszających ozdób, ale interesujące dla oka poprzez dodanie fragmentów wykończonych drewnianą szalówką w kolorze orzecha oraz grafitowego boniowania, wykuszy i podcieni. Cały efekt dopełnia grafitowa stolarka okienna oraz dach.
Wnętrze domu również odzwierciedla główną ideę projektu: dążenie do prostoty, funkcjonalności i wygody. Wejście do domu zostało częściowo zadaszone poprzez zlokalizowany na elewacji frontowej podcień. Wygodny wiatrołap posiada bezpośrednie przejście do garażu.
Strefa dzienna to jasna, otwarta przestrzeń, składająca się z salonu, jadalni i kuchni, z której możemy dostać się do zewnętrznej strefy wypoczynkowej z tyłu domu.
Na poddaszu znajdują się sypialnie mieszkańców oraz łazienka.
szerokość: 15.00, długość: 13.16
minimalne wymiary działki: 21.00 x 21.16
wysokość do okapu: 4.70 wysokość do kalenicy: 9.81
kąt nachylenia dachu: 40 stopni
Wysokość ścianki kolankowej: 1.47
powierzchnia zabudowy: 177.00
powierzchnia użytkowa: 2 x 133.80
Inspiracją towarzyszącą nam podczas projektowania budynku był motyw przewodni architektury skandynawskiej: minimalistyczny i uproszczony design, ale nie tylko...
Architektura skandynawska wykorzystuje elementy wzornicze, takie, jak: połączenie architektury z otaczającym środowiskiem, wykorzystywanie drewna i naturalnych materiałów, naturalne światło, czyste linie, neutralne kolory. To wszystko staraliśmy się ująć myśląc o bryle i rozkładzie wnętrza domu w Nowodworcach.
Czystą formę budnku ociepla sosnowa szalówka oraz "wyrzeźbione" z bryły budynku zadaszenia, dzięki którym mieszkańcy mają zapewnione przytulne wejście do domu oraz taras od strony ogrodu.
Duże przeszklenia zapewniają możliwość wnikania światła do wnętrza domu, a dodatkowo doskonale komponują się z otoczeniem posesji, zapewniając mieszkańcom wgląd w każdy fragment otaczającej działki.
To, co widzimy na zewnątrz, jest bardzo podobne do tego, co zobaczymy w środku budynku: funkcjonalne i wygodne wnętrze złożone z prostych w kształcie pomieszczeń. Strefa nocna, znajdująca się w całości na piętrze, mieści sypialnie mieszkańców wraz z garderobami i łazienką.
Strefa dzienna zajmuje cały parter. Salon, jadalnia i kuchnia stanowią jedną otwartą przestrzeń sprzyjającą życiu rodzinnemu. Dodatkowo znajdują się tutaj niezbędne pomieszczenia pomocnicze, toaleta oraz wygodne przejście z wiatrołapu do garażu.
Projekt Centrum elektronarzędzi "Bart" znalazł się w pierwszej dziesiątce prestiżowego konkursu architektonicznego AEDIFICIUM, kórego głównym celem jest wskazanie i nagrodzenie najlepszych realizacji architektonicznych na terenie województwa podlaskiego.
Lokalizacja: Zaścianki, ul.Szosa Baranowicka 56
Inwestor: Prywatny
Autor projektu: Kiciński Krzysztof
Współpraca: Brajczewski Robert, Karolina Czochańska
Wykonawca: MK-Bud
Budynek został zaprojektowany na potrzeby sklepu z elektronarzędziami. Usytuowany został w sąsiedztwie bardzo zróżnicowanej architektury zarówno pod względem funkcjonalnym i estetycznym (zabudowa sakralna, przemysłowa, handlowa).
Od samego początku przyświecał niełatwy do osiągnięcia cel. Nawiązanie dialogu pomiędzy otaczającymi budynkami, usystematyzowanie, uporządkowanie najbliższego otoczenia. Odpowiedzią była prosta i skromna forma ubrana w ponadczasową cegłę. Materiał elewacyjny był najlepszym łącznikiem pomiędzy sąsiednią cerkwią wykonaną także z cegły oraz szarą zabudową budynków komercyjnych. Szara cegła sylikatowa to ukłon w stronę lokalnej produkcji tego typu materiałów.
Kolejnym istotnym elementem jest duża szklana elewacja. Jest ona zwierciadłem dla sąsiedniego budynku sakralnego będącego dominantą. Powiela ona także znajdujący się naprzeciw las i nadaje dynamiki dzięki przemykającymi po fasadzie obiciami aut.
Budynek stara się wpisywać w otoczenie, a nie z nim rywalizować.
Budynek zasadniczo składa się z przestrzeni sklepowej, magazynowej, serwisu narzędziowego oraz części biurowej. Każda z tych części posiada podkreślone wejście poprzez wnęki w elewacji, duże zadaszenie albo kolorystyczne odcięcie.
Jest to kompleks 10 budynków w zabudowie szeregowej, zaprojektowanych w Białymstoku przy ulicy Ciołkowskiego. Osiedle charakteryzuje się nowoczesną architekturą, której esencję stanowi połączenie prostych brył i minimalistynych kolorów elewacji: grafitu, bieli i szalówki drewnianej. Dzięki zróżnicowaniu formy elewacji, każdy segment posiada swój własny, indywidualny charakter.
Wnętrze każdego z 10 segmentów ma zapewnić wygodę pięcioosobowej rodzinie. Na parterze znajduje się: jednostanowiskowy garaż, wygodny wiatrołap z miejscem na szafę, łazienka z prysznicem oraz przestronna część dzienna z półotwartą kuchnią, jadalnią i salonem z kominkiem. Część dzienna otwiera się szerokimi przeszkleniami na ogród z tyłu budynku.
Część prywatna, znajdująca się w całości na piętrze, to cztery ustawne, wygodne pokoje i duża łazienka.
Wnętrze jednego z dwóch segmentów, zaprojektowanych w formie zabudowy bliźniaczej, jest zdecydowanie większe od pozostałych, dlatego uzupełnione zostało o dodatkowe pomieszczenia na parterze i piętrze.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące projektu znaleźć można w kartach zamieszczonych poniżej.
szerokość: 14.50, długość: 12.90
minimalne wymiary działki: 20.50-22.50 x 20.90
wysokość do attyki: 6.63
kąt nachylenia dachu: 2 stopnie
powierzchnia zabudowy: 177.54
powierzchnia użytkowa: 2 x 141.71
Zaprojektowany w Grabówce, niedaleko Białegostoku, piętrowy dom w zabudowie bliźniaczej posiada nowoczesną bryłę, charakteryzującą się prostą linią i oszczędnymi detalami. Zastosowanie drewnianej szalówki wspaniale ociepla i wzbogaca elewację. Dzięki oszczędności formy, budynek z łatwością wspasowałby się zarówno w miejski, jaki i bardziej swojski klimat otoczenia.
Jeden segment budynku z łatwością pomieści pięcioosobową rodzinę. Plan segmentu ma wyrażny podział na część gospodarczą, dzienną i nocną.
Z jednostanowiskowego garażu możemy dostać się do przestronnego wiatrołapu, a stamtąd do zajmującej cały parter strefy dziennej. Strefa dzienna składa się z: łazienki, półotwartej kuchni, jadalni oraz salonu. Salon szerokimi przeszkleniami otwiera się na część ogrodową za domem i posiada możliwość zamontowania kominka.
Znajdująca się na piętrze strefa nocna składa się z czterech wygodnych pokoi i dużej łazienki.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące projektu znaleźć można w materiałach zamieszczonych poniżej.
Projekt domu jednorodzinnego w Białymstoku stanowi idealne połączenie funkcjonalności i nowoczesnego, ponadczasowego wyglądu. Prosty, dwuspadowy dach oraz jasny kolor elewacji wzbogacony drewnianymi detalami i mocnymi akcentami kolorystycznymi podkreślają nowoczesny rys budynku. Cechą charakterystyczną projektu są duże przeszklenia, szczególnie w salonie, dzięki czemu wnętrza są przestronniejsze i doskonale doświetlone.
Obiekt zaprojektowano na niewielką, miejską działkę.
Wygodne i ekonomiczne wnętrze ma zapewnić komfort pięcioosobowej rodzinie.
Na parterze budynku znajduje się jednostanowiskowy garaż, kotłownia, wiatrołap, łazienka z prysznicem oraz przestronna strefa dzienna stanowiąca połączenie salonu, kuchni i jadalni. Maksymalnie wykorzystano powierzchnię użytkową położoną pod schodami prowadzącymi na poddasze, dzieląc ją pomiędzy łazienkę (prysznic) a kotłownię.
Na poddaszu znajdują się cztery wygodne pokoje mieszkalne z wydzielonymi miejscami na szafy oraz łazienka.