Klientom zależało na ponadczasowym domu, którego wnętrze i zewnętrze odzwierciedlałoby uwielbianą przez nich minimalistyczną estetykę. Ważny był dla nich również duży zadaszony taras, ponieważ w Polsce albo pada deszcz, albo siedzisz w jasnym słońcu, a oni nie lubią żadnego z nich. Naszym zadaniem było więc poszukiwanie projektu otwartego i praktycznego wnętrza, zapewniającego jednocześnie interesującą, nowoczesną bryłę, która dobrze osadziłaby się w otoczeniu działki.
Rezultatem była architektura złożona z prostych, nakładających się na siebie brył geometrycznych, której kształt i detale sprzyjają relacji z otaczającą naturą. Budynek jest bardzo minimalistyczny, lecz jego forma zapewniła mieszkańcom przytulną, zadaszoną strefę wejściową, duży, zadaszony taras z tyłu budynku oraz otwarcie wnętrza na otaczająca naturę poprzez szerokie przeszklenia obecne w każdym pomieszczeniu. Z każdego miejsca w domu mieszkańcy mogą obserwować zmieniający się wraz z porami roku krajobraz, a to jest widok, który nigdy nie jest nudny.
Wykończenie elewacji szarą cegłą oraz szalówką drewnianą nie tylko ociepla bryłę budynku, lecz także mocniej wyodrębnia poszczególne bryły, z których składa się cała architektura domu.
Projekt uwzględnił również praktyczny podział stref budynku. Strefa nocna składająca się z sypialni mieszkańców wraz z łazienkami i garderobami znajduje się w całości na piętrze.
Parter mieści strefę dzienną uwzględniającą: salon, kuchnię i jadalnię, wraz z pomieszczeniami pomocniczymi (spiżarnia, toaleta, pomieszczenia godpodarcze) oraz garaż (mieszczący dwa samochody).
Od momentu wejścia do domu można poczuć przyjemną atmosferę stworzoną dzięki otwartemu planowi budynku. Po przejściu przez wiatrołap zostaje się niejako „wyciągniętym” na zewnątrz, gdyż zadaszony taras z tyłu budynku widoczny przez szerokie przeszklenia jest pełnowartościowym pomieszczeniem zewnętrznym i pozwala na płynne połączenie wnętrza z naturą otaczającą dom.