Dom w zabudowie bliźniaczej w Nowodworcach

Semi-detached house in Nowodworce

Inspiracją towarzyszącą nam podczas projektowania budynku był motyw przewodni architektury skandynawskiej: minimalistyczny i uproszczony design, ale nie tylko…
Architektura skandynawska wykorzystuje elementy wzornicze, takie, jak: połączenie architektury z otaczającym środowiskiem, wykorzystywanie drewna i naturalnych materiałów, naturalne światło, czyste linie, neutralne kolory. To wszystko staraliśmy się ująć myśląc o bryle i rozkładzie wnętrza domu w Nowodworcach.

Czystą formę budnku ociepla sosnowa szalówka oraz „wyrzeźbione” z bryły budynku zadaszenia, dzięki którym mieszkańcy mają zapewnione przytulne wejście do domu oraz taras od strony ogrodu.

Duże przeszklenia zapewniają możliwość wnikania światła do wnętrza domu, a dodatkowo doskonale komponują się z otoczeniem posesji, zapewniając mieszkańcom wgląd w każdy fragment otaczającej działki.

To, co widzimy na zewnątrz, jest bardzo podobne do tego, co zobaczymy w środku budynku: funkcjonalne i wygodne wnętrze złożone z prostych w kształcie pomieszczeń. Strefa nocna, znajdująca się w całości na piętrze, mieści sypialnie mieszkańców wraz z garderobami i łazienką.

Strefa dzienna zajmuje cały parter. Salon, jadalnia i kuchnia stanowią jedną otwartą przestrzeń sprzyjającą życiu rodzinnemu. Dodatkowo znajdują się tutaj niezbędne pomieszczenia pomocnicze, toaleta oraz wygodne przejście z wiatrołapu do garażu.